Гаряча лінія +38(063)9759010

Авторизація

Регістрація

Категорія: Цифрова безпека
<
Ірина Чулівська. Як приховати, що я роблю в інтернеті від інтернет-провайдерів і адміністраторів wi-fi

Перебуваючи у відрядженнях журналісти часто змушені користуватись “чужими” wi-fi. Спробуємо пояснити, наскільки це безпечно і яку інформацію можуть отримати адміністратори wi-fi-мереж, оператори інтернет-зв’язку (мобільного в тому числі), чи інші зловмисники, що підключаться, щоб зчитувати ваш інтернет-трафік. Варіант 1: якщо ваше з’єднання з інтернетом проходить по звичайному незашифрованому каналу, то всі ці посередники, названі вище, можуть: … Продовжити читання “Ірина Чулівська. Як приховати, що я роблю в інтернеті від інтернет-провайдерів і адміністраторів wi-fi”

Ірина Чулівська. Як заховати чутливі дані на ноутбуці: створюємо зашифровані контейнери

Якщо є ризик, що при перетині блокпоста, кордону тощо вас змусять ввести пароль на вхід у ноутбук, особливо чутливі файли варто ховати заздалегідь у спеціальних зашифрованих контейнерах. Зовні зашифрований контейнер можна замаскувати під якийсь інший файл (наприклад, pdf-файл чи фільм) і зовні відрізнити його буде неможливо без проведення експертизи. При відкритті файлу програма pdf-reader, медіапрогравач … Продовжити читання “Ірина Чулівська. Як заховати чутливі дані на ноутбуці: створюємо зашифровані контейнери”

Ірина Чулівська. Як захистити мій Google-акаунт від зламу

Електронна пошта для українських журналістів — важливий засіб комунікації: переписка з колегами, джерелами інформації, пересилання важливих документів, зберігання файлів на Google-диску тощо. Крім того саме на емейл підв’язується безпека багатьох інших сервісів — Facebook, Twitter, Dropbox тощо, якщо зловмисник захоче отримати доступ до якогось з цих акаунтів — то натисне “я забув пароль” і отримає … Продовжити читання “Ірина Чулівська. Як захистити мій Google-акаунт від зламу”

Ірина Чулівська. Як захистити мій Facebook від зламу. 6 правил

Для багатьох журналістів сторінка Facebook — саме по собі медіа, кількість лайків і перепостів дописів може перевищувати кількість перегляду новин у багатьох виданнях. Пости журналістів, особливо тих, які перебувають у зоні АТО, часто стають інформаційними приводами для ЗМІ. Крім того, саме через Facebook ми часто спілкуємось з колегами, редакцією, джерелами інформації тощо, тому безпека Facebook-сторінки … Продовжити читання “Ірина Чулівська. Як захистити мій Facebook від зламу. 6 правил”

Ірина Чулівська. Як захистити дані на своїх пристроях, щоб їх не отримали при вилученні чи викраденні

За останній рік ІМІ не раз фіксував викрадення комп’ютерів та флешок журналістів, вилучення правоохоронцями смартфонів тощо. Якщо ви зберігаєте на своїх пристроях чутливу інформацію — документи, контакти, фото тощо — переконайтесь, що треті особи не отримають до них доступ, викравши чи вилучивши ваш ноутбук, флешку чи смартфон. Пароль на вхід в систему на ноутбуці і … Продовжити читання “Ірина Чулівська. Як захистити дані на своїх пристроях, щоб їх не отримали при вилученні чи викраденні”