Гаряча лінія +38(063)9759010

Авторизація

Регістрація

Категорія: Юридична безпека
<
Юридична відповідальність редакцій і захист трудових прав журналістів

Забезпечення журналістів технікою для роботи може залежати від того, у яких правовідносинах перебуває журналіст зі своїм ЗМІ (продакшином) — трудових чи цивільно-правових. При цивільно-правових відносинах (договір підряду, без запису в трудову книжку і т.п.) чия техніка використовується в роботі — визначається угодою сторін. Але для відносин підряду характерне використання інструментів (техніки) виконавця роботи, тому якщо … Продовжити читання “Юридична відповідальність редакцій і захист трудових прав журналістів”

Права і обов’язки журналістів, що висвітлюють масові заходи

Право кожного громадянина вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб, на свій вибір — закріплене у Конституції України і так само в низці міжнародних нормативно правових актів (наприклад, у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод чи Міжнародному пакті про громадянські і політичні права). Так само, право кожного … Продовжити читання “Права і обов’язки журналістів, що висвітлюють масові заходи”

Максим Ратушний. Написання заяви про злочин, початок досудового розслідування

Станом на сьогодні, кримінальний процес відбувається за новим Кримінальним процесуальним кодексом України вже майже 4 роки. Проте не всі нововведення та зміни, особливо у частині початку етапу досудового розслідування, є відомими та зрозумілими особам, що потребують захисту від кримінально караних посягань, у тому числі і журналістам, що здійснюють свою законну професійну діяльність та стикаються з … Продовжити читання “Максим Ратушний. Написання заяви про злочин, початок досудового розслідування”

Віктор Пальнюк. Трудові права журналіста при виконанні службових обов’язків

Як у журналістській роботі, так і під час травми, поранення чи іншого випадку головне – фіксація. Першочерговою є фіксація правовідносин із роботодавцем. Згідно із ст. 13 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»  (далі – Закон) охорона праці журналістів здійснюється за визначеними законодавством України правовими, соціально-економічними, організаційно-технічними, санітарно-гігієнічними та лікувально-профілактичними … Продовжити читання “Віктор Пальнюк. Трудові права журналіста при виконанні службових обов’язків”

Роман Головенко. Роз̕̕яснення: що треба знати про позови до ЗМІ та журналістів

Подання позову до суду є цивілізованим способом з’ясування стосунків у розвиненому суспільстві, коли в одного з його суб̕̕єктів є юридичні претензії до іншого. Наразі в українському суспільстві, попри об̕̕єктивно існуючу, але не тотальну корумпованість вітчизняних судів, отримання судового позову почасти сприймається як тиск або викликає паніку. Насправді вітчизняні суди важко назвати неприхильними до журналістів. А правильно хоча б подати дифамаційний позов на ЗМІ ще треба вміти. Нижче викладені речі, на які варто звернути увагу, коли на ЗМІ подали до суду.