Гаряча лінія +38(063)9759010

Авторизація

Регістрація

Аптечка для журналіста

FUR_1311

Журналісти, що працюють в небезпечних зонах постійно стикаються з підвищеною небезпекою для власного здоров’я, а також для здоров’я оточуючих. Тому знання з домедичної допомоги та індивідуальна аптечка, є просто обов’язковими у відрядженні в «гарячій точці».

Репортерка 5 каналу Дарина Феденко говорить, що використовувала індивідуальну аптечку на передовій в зоні АТО двічі.

«Боєць вдарився сильно головою. У бліндажі стирчав цвях. Він нас вів на позицію, ми бігли і він вдарився. Крові було багато. Відкритої рани я не побачила. Тому перебинтувала і супроводила його до лікаря батальйону. Восени теж їхали з АТО і у Харкові побачили аварію за участю співробітників МВС. Вони буквально вибили вікно. На лобах були сильні пошкодження, крові було багато. У самих постраждалих не було аптечки. Тоді всі бинти я використала. Тампонувати нічого не довелося, але перемотала всім трьом голови. Дочекалися приїзду швидкої і поїхали. Після цього поповнила запаси бинтів та купила рукавички».

16387260_1078336352294333_838850660414251054_n

Дарина Феденко надає домедичну допомогу бійцю (фото з Facebook журналістки)

Максим Требухов, фотокореспондент LB.ua, якого легко можна впізнати всюди по великому наплічнику з індивідуальною аптечкою, ділиться своїм досвідом.

«Перша аптечка мною була зібрана під час Майдану після того як міліціянти колезі пробили голову, а люди і ми промивали то все водою. В ту аптечку входили здоровенна пачка вати і пляшка перекису водню, мене з нею не хотіли пускати в Верховну Раду, а вата ні на що не годилась, крім як затикати вуха під час вибухів, а пляшка з пероксидом в кінці кінців лопнула, коли в неї потрапила ґумова куля з помпи.

Під час вибуху під Верховною Радою, ми з колегами які разом пройшли курси ІМІ по програмі RISC, дуже сильно здивували парамедиків мобільних бригад Червоного Хреста. Після нас їм залишалося тільки передати в швидку постраждалих, зате вони за нас отримували похвалу за якісну перев’язку.

Знаєте як парамедик парамедика впізнає в натовпі в будь-якій країні світу? По наявності висячого десь на видноті армованого срібного скотчу. Зручна штука: хоч пневмоторакс клеїти, хоч шину зробити, хоч замість пластиря чи бинта. Більше всього я його розходую в машинах, на котрих їжджу на фронті – краще за нього дірки від куль нічим не закриваються в машині хоч під дощем хоч під снігом, звісно щоб не текло і не задувало. І за три роки що жодний не відклеївся.

По місту я тепер тягаю величезну аптечку – не просто індивідуальну – ну бо робота така що можна потрапити наприклад на бій у центрі столиці, де тітушки стріляють і кидають вибухівку та каміння в жилому кварталі, бо забудовник купив нову поліцію і та не вмішується. Поки по моєму виклику на місце події через пробки їхала команда мобільних бригад червоного хреста, я був єдиним, хто міг надати хоч якусь допомогу. Моєї розширеної аптечки вистачило на 5 поранених, у котрих були серйозні травми голови і навіть один непритомний, в цілому в той день надали допомогу одинадцятьом особам. З тих пір моя аптечка займає половину мого рюкзака».

16999017_420744214929784_4665637364746645999_n

Аптечка, яку Максим Требухов носить із собою  (фото з Facebook журналіста)

Зазчийчай журналісти інтуїтивно збирають аптечку, керуючись базовими знаннями. Але ми рекомендуємо стандартний список складу аптечки, що відповідає стандартам НАТО:

 • Турнікет CAT або SOFT. Пам’ятайте — тільки цей засіб зупинення  крові можна використовувати  під вогнем. Якщо не впевнені, то не беріть китайські аналоги. Нагадуємо: той турнікет, на якому ви тренувались, використовувати вже не можна —  може підвести. Не зберігайте турнікет у заводській упаковці:  під час поранення важлива кожна секунда. Чим довше витратите часу на накладання, тем більше крові втратите. Так що підготуйте його для себе заздалегідь.
 • Гемостатик (засіб для зупинення кровотечі у вигляді бинта) QuikClot Combat Gauze Z-Folded, Celox Gauze. Цим засобом тампонують відкриті рани.
 • Бандаж ізраїльський розмір 4” або 6”.
 • Назофарингіальна трубка вашого розміру.
 • Лубрикант. Для легкого та безболісного введення назофарингіальної трубки.
 • Оклюзійна пов`язка HALO. Для поранень у грудну клітину. У комплекті зазвичай є дві пов`язки —  на вхідний і вихідний отвори. Також бувають із клапаном.  Це важливо, якщо у бійця розвивається напружений  пневмоторакс. Якщо наклейка з клапаном, то декомпресійна голка непотрібна.
 • Декомпресійна голка. Для вирішення проблеми напруженого пневмотораксу.
 • Протиопікова гідрогелева пов`язка.
 • Гумові одноразові медичні рукавички — 4 шт.
 • Тактичні ножиці. На ножицях краще також не економити, оскільки дешеві аналоги не розріжуть швидко одяг, доведеться брати ніж, а це небезпечно через можливість нових травм
 • Пластир гіпоалергенний на нетканій основі.
 • Спиртові серветки. Зручно використовувати для знезараження ділянки шкіри при дрібних подряпинах.
 • Перманентний чорний маркер — для нанесення записів про час накладання турнікета, введених препаратів і заповнення  карти огляду пацієнта.
 • Карта огляду пацієнта. У ній будуть записані всі дії, здійснені стосовно пораненого до моменту його доправлення у госпіталь.
 • Підсумок для аптечки. Головне, щоб був зручний і не пропускав воду. Чим більше кріплень всередині, тим краще все впорядкувати. До того ж, менше часу витрачається на пошук потрібного  медикаменту.
 • Термоковдра. Компактна і дуже необхідна при охолодженні. А втрата крові — це завжди гіпотермія.

Додатково покладіть до аптечки препарати для вашого ІНДИВІДУАЛЬНОГО використання:

 • ліки, які ви постійно приймаєте від «ваших захворювань»;
 • знеболюючі, протидіарейні, широкого спектру дії антибіотики, антилергічні засоби; Найкраще мати препарати, які можуть бути використані без води;
 • сольовий розчин, придатний для використання на очах і в носі;
 • пінцет;
 • пластиковий мішок для сміття.

Увага! Ви не медик, тому не можете лікувати та ставити діагнози. Усі ліки приймайте тільки особисто і ні в якому разі не давайте іншим.

FUR_1311

Складова індивідуальної аптечки, що видає  ІМІ

Зауважте, що деякі позиції продовжують класти до індивідуальних аптечок, але вони не є ефективними, а подекуди є досить небезпечними.

 Не рекомендуємо використовувати:

 • Бутерфанол і Налбуфін. Не можна застосовувати знеболюючі без лікарського нагляду та контролю. Передозування препаратами призводить до серйозних ускладнень або смерті. Навіть при використанні одного шприц-тюбика поранений вже не здатний адекватно оцінювати навколишню реальність.
 • Старий чи сухий джгут Есмарха. У будь-який момент може вас підвести. Накладати його непросто, послаблювати складно, легко рветься. Неправильне використання може призвести до втрати кінцівки.
 • Гемостатик у порошку. У польових умовах важко використовувати: вітер, дощ, тремтячі руки. Крім того, хірурги, які пізніше  працюють із раною,  змушені вирізати значні ділянки живої тканини, засипані порошком, який запікся.  У випадку з бинтами — бинт просто дістають із рани практично цілим.

І не забудьте подбати  про засоби для лікування ваших хронічних захворювань. Страждаєте від серцевої  недостатності — додайте  в аптечку необхідні препарати. Алергія — попередьте свого медика чи колегу та покладіть в аптечку те, що можете безпечно використовувати.