Гаряча лінія +38(063)9759010

Авторизація

Регістрація

Журналістська дилема: рятувати чи знімати

_MG_8436

Перед журналістами вічно стоїть дилема – рятувати чи знімати. Медійники з нею стикаються висвітлюючи різні події. Наприклад, під час подій на Сході України багато журналістів, все частіше задумуються над питанням “Я журналіст чи волонтер і як це суміщати?”.

Чи повинні журналісти відкладати в бік свої блокноти, камери, диктофони і починати допомагати тим, хто зараз цього найбільше потребує.

Принципи журналістики, говорять, що журналіст – це спостерігач, а не учасник подій. Але попри все, журналіст лишається людиною, я людині властиво допомагати людям.

Ось деякі поради від медіа експертів ІМІ, які допоможуть зробити вибір журналістам, чи варто втручатися в ситуацію, або просто виконувати свою роботу.

В посібнику для журналістів «Етична журналістика: як приймати відповідальні рішення в цифрову епоху» Джим Форман, дійшов висновку, що медійники повинні втручатися, якщо це необхідно для порятунку життя або запобігання травмам. Діяти треба так, якщо журналісти є єдиними і найкращими людьми, які можуть цьому запобігти. Щоб це зрозуміти, потрібно задати собі декілька питань:

  1. Чи є небезпека неминучою?
  2. Чи є небезпека дуже серйозною?
  3. Чи є ще хтось, хто може допомогти?
  4. Чи є у журналісти необхідні навички, що можуть допомогти у визначеній ситуації?

Також наводимо ще декілька порад:

  • Слухайте свою совість. Бажання допомогти цілком природнє для людини і воно жодним чином не суперечить журналістським стандартам.
  • Якщо журналіст приймав в журналістському матеріалі участь або вплинув на його результат то він безперечно повинен заявити про це своєму редакторові та читачам.
  • Пам’ятайте, що ваша головна місія журналіста – це розповідати про події і якісним матеріалом ви можете допомогти набагато більше.
  • Якщо ви вирішили втрутитися – вимкніть камеру, відкладіть блокнот і зробіть це швидко, а далі поверніться до своєї роботи і якісно зробіть журналістський матеріал.